سـایه‌ی سفید

...در شب، نشانی از سایه‌ها نیست. این نور است که تاریکی را نیز ارمغان می‌آرد

سـایه‌ی سفید

...در شب، نشانی از سایه‌ها نیست. این نور است که تاریکی را نیز ارمغان می‌آرد

منوی بلاگ

...just do it + ضمیمه

يكشنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۵۸ ب.ظ
• اهداف: شامل تمام گزینه‌هایی که حس می‌کنین برای احترام به خودتون ضروری‌ان. این لیست یه لیست در حال رشده، چرا که با رشد سنی و تغییر دیدگاه می‌تونه عوض بشه. همه‌ی ما به چنین راهنمایی تو خودمون نیاز داریم، برای تمرکز بیشتر و البته یه دلیل خوب برای از خواب بیدار شدن‌های صبح‌گاه. "آینده قابل اطمینان نیست اما انتهای اون همیشه نزدیکه. جیم موریسون" 

• کارها: همین‌طور که کارهای کوچیک روزانه‌تون رو تکمیل می‌کنین، روی انجام کارهای بزرگ هم نظارت دارین و به این شکل پیشرفت رو حس می‌کنین. لیست کارهای انجام‌شده و مانده‌ی هر ماه طبق برنامه‌ریزی هفتگی به شما کمک می‌کنه که اهداف خودتون رو به شکل خُردتر و قدم به قدم دنبال کنید. 

+پیشرفت‌ها: "من معتقدم به محض اینکه شما در حال یادگرفتن نباشید، مرده‌اید! جک نیکلسون" صبور باشین و برای بلندمدت سرمایه‌گذاری کنین. تصمیم برای تغییر یه چیز در طول یک سال، دوام خواهد داشت و قابل اجراست. 

• ایده‌های خلاقانه: "هر جایی که جاده بردتون، نرید. بلکه به جاش ریسک کنین و به جایی بدون جاده برین و از خودتون یه مسیر بر جای بگذارین. والدو امرسون" هر زمانی که ایده‌ای به ذهنتون رسید، بنویسیدش و توی وب‌سایت‌ها جست‌وجو کنین که آیا واقعن این ایده نوآورانه و عملی هست یا خیر. 

• تجربه‌ها: "اشک‌های تلخی که روی گور ریخته می‌شن، برای کلمات گفته‌نشده و کارهای نکرده‌اند. هریت بیچر استو" از این‌که کارهای غیرممکن رو توی لیستتون قرار بدین نترسین و تا می‌تونین توی این مورد خلاق و بلندپرواز باشین. 

یکی از راه‌های مثبت‌اندیشی اینه که بستر رو مهیا کنی برای تحقق رویاهات. می‌خوای قله‌ای رو فتح کنی اما کوهنورد خوبی نیستی و این برات یه خیاله؟ به جای فکر کردن به مراحل صعود و سختی‌های راه، قدم اول رو بردار؛ یه کفش بخر. اهدافت رو به بخش‌های کوچکتر تقسیم کن و پله‌پله برو جلو. توی این مقطع مهم نیست پله‌ی پنجاه‌وسوم توی چه ارتفاعیه، مرحله‌ی اول طی کردن پنج پله‌ی ابتدایی‌ست، پس روی همین بخش تمرکز کن. #نقل قول

۹۶/۱۲/۰۶
بلوط