سـایه‌ی سفید

...در شب، نشانی از سایه‌ها نیست. این نور است که تاریکی را نیز ارمغان می‌آرد

سـایه‌ی سفید

...در شب، نشانی از سایه‌ها نیست. این نور است که تاریکی را نیز ارمغان می‌آرد

منوی بلاگ

دیده بگشا!

دوشنبه, ۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶ ق.ظ
خیلی وقت‌ها با وجودی که نیازی هم برای عجله کردن وجود ندارد، در هنگام انجام کارها هول هستم. چرا؟ 

زیرا چیز دیگری در حال تجزیه‌ی شماست. در واقع یک نگرانیِ عمیق درونِ وجودتان باعث این عجله کردن می‌شود. یک گرفتگی و سفتیِ درونی که اجازه نمی‌دهد رها و آزاد باشید. 

دفعه‌ی بعد وقتی در حال عجله هستید به موقعیت و موضوع نگاه کنید؛ آیا از جایی فرار می‌کنید؟ سعی دارید از یک موقعیت حذر کنید؟ آیا می‌خواهید از دیدن یک چیز ناراحت‌کننده در درون خود طفره بروید؟ از چیزی نگران هستید که حتی حاضر به اذعان آن نیستید؟ آیا زخم کهنه‌ای را در لابه‌لای برگ‌ها و گل‌ها پنهان می‌کنید...؟

تمام مردمی که در حالِ عجله کردن هستند، یک نگرانی عمیق را در درون خود مخفی می‌کنند. آن‌ها حتی جرأت مواجه شدن با آن را ندارند. اجازه بدهید تا این نگرانی خود را نشان دهد. اجازه دهید تا به سطح برسد و بتوانید آن را ببینید. با آن مواجه شوید تا دچار حیرت شوید. 

به یاد داشته باشید: وقتی با یک مشکل چهره به چهره روبرو می‌شوید، آن مشکل از مقابلتان ناپدید می‌شود. برای درمان یک مشکل در دنیای درون، فقط یک راه وجود دارد؛ باید آن را بشناسید. هیچ راه دیگری هم نیست. مشکل فقط وقتی وجود دارد که شما آن را سرکوب می‌کنید. اگر نگذارید تا در مقابل دیدتان قرار بگیرد، همچنان باقی می‌ماند. مردم روی مشکلات خود را می‌پوشانند و به جای آن دائم در عجله هستند. در این عجله چیزی که اتفاق می‌افتد، سرکوب کردن و مخفی شدن اصلِ داستان است. [دستورات مدیتیشن برای راحتی - ترجمه‌ی رضا صادقی] #نقل قول
۹۶/۰۹/۰۶
بلوط